Quantcast
Channel: Kvapai
Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Pirkėjus vilioja kvapai

$
0
0

Kvapų rinkodaros tyrėjai teigia, kad oro kvėpinimas parduotuvėje gali padidinti pardavimus net 15 proc., ir tai galima padaryti be jokio dizaino perplanavimo ir asortimento išplėtimo. Pavyzdžiui, vienos stambios kompanijos parduotuvių tinkle naudojami levandos ir citrusinių vaisių aromatai net 20 proc. padidino pardavimų apimtis. 

Dėl rinkoje augančios konkurencijos vis daugiau kompanijų atkreipia dėmesį į patalpų kvėpinimą. Aktyviai patalpas kvėpina restoranai ir parduotuvės, pasitaiko ir vaistinių, bankų, grožio salonų. Kvapų technologijų objektai taip pat gali būti didelės savitarnos parduotuvės, ofisai, naktiniai klubai, barai, sporto klubai, kino teatrai, viešbučių registratūros.

Tinkamai parinktas kvapas gali nepastebimai pakoreguoti potencialaus pirkėjo arba kliento minčių eigą: pasak ekspertų, tinkamai suderinti kvapai gali nukreipti pirkėjų srauto judėjimą laiptais žemyn arba aukštyn, jeigu parduotuvė išsidėsčiusi per kelis aukštus. Ne paslaptis, jog uoslė yra vienas iš pačių stipriausių jutimo organų, kurie daro įtaką žmogaus sprendimams, nes žmogus greičiau nueis kvapo kryptimi, o ne garso arba šviesos.

Drabužiai geriausiai parduodami naudojant penkis efektyviausius kvapus: vanilės, citrinos, mėtos, baziliko ir levandos. Moterų apatinio trikotažo parduotuvėse nepakeičiama yra viliojanti gėlių puokštė (jazminas, kvapusis kanangas, rožė).

Italijos sportinės avalynės gamintojai kvapus išbandė ant sportinių batelių, jų vidpadžius iškvėpindami vaisių, vanilės ir sandalmedžio aromatais. Paskui avalynės gamintojus kvapus automobiliuose netruko išbandyti ir automobilių „Fiat“ gamintojai. Dabar kiekvieno naujo šio automobilio salonas, vietoj įprasto plastmasės kvapo, pirkėjus pasitiks subtiliais medienos aromatais.

Kalėdų senelio pasakos

Dovanos prieš Kalėdas ir Naujuosius metus bus perkamos geriau, jeigu parduotuvėje prieš šias šventes pirkėjai užuos spygliuočių, gvazdikėlių, cinamono ir mandarinų kvapus.

Šviežius maisto produktus turėtų lydėti šviežių agurkų arba arbūzo kvapai.  Brangių viešbučių vestibiulius rekomenduojama papildyti mango aromatu, o kokoso aliejaus kvapas yra nepakeičiamas turistinių firmų ofisuose.

Jau seniai kino salėse, filmų peržiūros metu, naudojami įvairūs kvapai. Bet kokio kino filmo seanso pradžioje yra demonstruojamos reklamos, kurių metu salėje pasklinda reklamuojamų produktų, kuriuos žiūrovas gali įsigyti prie kino salės, kvapai.

Sėkmingas radinys verslininkui

Pasak ekspertų, patalpų kvėpinimas ne tik turi įtakos pardavimų sėkmei, bet ir gali tapti sėkmingu atradimu verslo derybose. Stimuliuojantys aromatai gali padidinti darbingumą, o atpalaiduojantys kvapai gali padėti derantis su partneriais, užmigdyti jų budrumą. Neretai prieš susitikimo pradžią kambaryje pakleidžiami specialūs kvapai, kurie verslo partneriams sukelia atsipalaidavimą ir pasitenkinimą, tuo pačiu susilpnindami jų budrumą.

Pavyzdžiui, yra žinoma, jog tam tikrų rūšių rožės provokuoja nuolaidumą ir lankstumą, kriaušių kvapas žadina apetitą, o citrinos kvapas sukelia agresiją. Tapetus ir tinką taip pat galima prisodrinti kvapų, tokiu būdu jie mažina konfliktiškumą tarp derybų partnerių.

Vakarų kompanijos jau seniai ir sėkmingai naudojasi teigiamo kvapų poveikio klientams paslaptimis. Tinkamai naudojant kvapus galima parduoti viską, ką tik norite. Lufthansa, Robinson Club, Obi, Spar, BMW, Opel, Honda, Mercedes-Benz, Rewe, FIAT, Holiday Inn, Renaissance Hotels, Karstadt Quelle, TUI, Daimler-Chrysler, ERA, British Airways, Bang & Olufsen  – visos šios stambios kompanijos seniai įsidėmėjo aromatų poveikį, padedantį pirkėjams gerai įsiminti prekės ženklą.

Tyrimo rezultatai: psichologinis kvapų poveikis

Viešbučių verslu užsiimanti kompanija „Holiday Inn“ kaip savo firminius aromatus naudoja citrusinius, prieštabakinius kvapus, o viešbučių numerius kvėpina lengvu ozono kvapu.

Iškvėpintos pardavimų vietos klientų vertinamos 21 proc. maloniau, negu neiškvėpintos. Sportinių drabužių parduotuvių patalpų kvėpinimo dėka pelnas nuo pardavimų išaugo net 6 proc., o pirkėjų tokioje parduotuvėje praleistas laikas pailgėjo net 18 proc.

Tikslinė kvapų rinkodara teigiamai veikia pirkėjų psichofizinę būseną, ir ji yra aktuali didinant pelną. Būtent dėl to daugelis užsienio kompanijų naudoja kvapų taktiką siekdami pritraukti daugiau klientų, tuo patvirtindami rinkos įstatymus: kiekvienai prekei atsiras savas pirkėjas.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 6

Latest Images

Trending Articles